20 Mayıs 2018
  • İstanbul24°C
  • Ankara24°C

BAHAR TEMİZLİĞİNDE TEMİZLİK MADDELERİNE DİKKAT!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu.

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

05 Mayıs 2018 Cumartesi 20:41

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın uyarısında, temizlik maddelerinin yol açacağı zehirlenmelerden korunabilmek için orijinal ambalajların üzerindeki talimatlara uyulması ve temizlik yaparken temizlik malzemelerinin kesinlikle birbirine karıştırılmaması gerektiği bilgisine yer verildi.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar temizliğinin başlaması ile birlikte temizlik ürünlerindeki satışların önemli ölçüde arttığına vurgu yaptı.

Temizlik ürünlerine yönelik denetimin aralıksız sürdüğüne değinilen açıklamada, temizlik ürünleri kullanılırken yaşanabilecek olası kazalara karşı uyarılara da yer verildi.

Temizlik ürünleri satın alınırken orijinal ambalajlı temizlik ürünlerinin satın alınmasına ve ambalajlar üzerinde yer alan uyarılara kesinlikle uyulması gerektiğine değinilen açıklamada, temizlik ürünlerinin birbirine karıştırılarak kullanılmasının ölümcül sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekildi.

Yaşanabilecek bir zehirlenme halinde 114 Ulusal Zehir Danışma  Merkezi ya da 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin aranması gerektiği de açıklamada önemle belirtildi.