20 Mayıs 2018
  • İstanbul24°C
  • Ankara24°C

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇİFTLİKBANK ÇIKIŞI! “TOSUNCUĞU URUGUAY’DAN GETİREMEZSİN”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, binlerce kişiyi dolandıran Çiftlikbank hakkında açıklamalarda bulundu ve Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın’ın getirilmesinin çok zor olduğunu belirtti. Ayrıca Kılıçdaroğlu, Diyanet’e Atatürk eleştirisinde de bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan Çiftlikbank Çıkışı! “Tosuncuğu Uruguay’dan Getiremezsin”

20 Mart 2018 Salı 20:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, binlerce kişiyi dolandıran Çiftlikbank hakkında açıklamalarda bulundu ve Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın’ın getirilmesinin çok zor olduğunu belirtti. Ayrıca Kılıçdaroğlu, Diyanet’e Atatürk eleştirisinde de bulundu. İşte detaylar…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 18 Mart Çanakkale Zaferi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bütün camilerde hutbe olmasına rağmen, hiçbirinde Atatürk’ün adının geçmemesini eleştirdi ve Çanakkale Zaferi’nin mimarının Atatürk olduğunu dile getirdi. Atatürk olmasaydı bu zaferin de olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bu yüzden eleştirilerde bulundu. Diyanet’in kimsenin etkisi altında kalmaması konusunda uyarılarda da bulunan Kılıçdaroğlu, zamanında FETÖ’nün din adı altında neler yaptığını hatırlattı ve bundan ders çıkartılması gerektiğini söyledi.

ÇİFTLİKBANK ÇIKIŞI

Bu açıklamalarının yanı sıra Türkiye’de binlerce kişiyi dolandıran ve ardından Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın üzerinden de hükümete eleştirilerde bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çiftlikbank’ın törenle açıldığını hatırlattı ve hükümete neden engel olunmadığını ve neden açılırken banka unvanını kullanamayacaklarını söylenmediğini sordu. Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın’ın ise Türkiye’ye getirilmesinin çok zor olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin orada bir büyükelçiliğinin olmadığını dile getirdi ve bunun yanı sıra iki ülkenin arasında suçluların iadesi konusunda bir anlaşma bulunmadığını da belirtti ve bu yüzden Uruguay’dan Mehmet Aydın’ı getirilmesinin çok zor olduğunu söyledi.