23 Mart 2018
  • İstanbul8°C
  • Ankara9°C

DİKKAT! BU SİTELER KIZ ÇOCUKLARINI TUZAĞA DÜŞÜRÜYOR

Küçük yaştaki kız çocuklarının ve kadınların gizlice çekilen görüntülerinin yayınlandığı Türk ifşa siteleri’ için imza kampanyaları başlatıldı. Yüzbinlerce kullanıcısı ve üyesi bulunan bu sitelere kredi kartı ile üye alımı yapılıyor, özellikle sosyal medy

Dikkat! Bu Siteler Kız Çocuklarını Tuzağa Düşürüyor

03 Ağustos 2017 Perşembe 13:15

Küçük yaştaki kız çocuklarının ve kadınların gizlice çekilen görüntülerinin yayınlandığı Türk ifşa siteleri’ için imza kampanyaları başlatıldı. Yüzbinlerce kullanıcısı ve üyesi bulunan bu sitelere kredi kartı ile üye alımı yapılıyor, özellikle sosyal medyada tuzağa düşürülen kız çocuklarının fotoğrafları bu sitelerde yayınlanıyor. 

Sosyal medya üzerinden küçük yaştaki kız çocuklarını tuzağa düşüren ve görüntülerini yayınlayan ‘ifşa siteleri’ ile ilgili tepkiler çığ gibi büyüyor. 200 binden fazla üyesi bulunan ve paralı olan bu sitelere karşı Change.org’da imza kampanyası başlatıldı. 

EKŞİ SÖZLÜK YAZARI YAZDI
Ekşi Sözlük’te bir yazarın açıklamalarının ardından aslında bu sitenin yüzlerce mağduru olduğu ortaya çıktı. Yazar, bir tanıdıklarının küçük çocuğunun resmini bu sitelerden birinin yayınladığı, kendilerinin de siteye fotoğrafı kaldırmaları yönünde başvuru yaptıklarını ancak hiçbir sonuç alamayınca Change.org’da imza kampanyası başlatıldığını söyledi. Bu açıklamaların ardından gelen yorumlarda, aslında bu sitelerden mağdur olan yüzlerce kişi olduğu da ortaya çıktı. 

PARALI ÜYELİK YAPILIYOR
Sitelerle ilgili çok sayıda kişinin resmi kurumlara bilgi verdiği ve mail attığı öğrenildi. Sitelere üyeliklerin kredi kartı ile yapıldığı ve bazı sitelerin üye sayısının 200 bini geçtiği öğrenildi.