23 Mart 2018
  • İstanbul8°C
  • Ankara9°C

SON DAKİKA! İSTANBUL İÇİN YÜKSEK NEM UYARISI, 6 GÜN BUNALTACAK!

Meteoroloji uzmanlarından İstanbullulara bir uyarı daha geldi. İstanbul’da hafta sonu aşırı nem görüleceği ve bunun 6 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

Son Dakika! İstanbul İçin Yüksek Nem Uyarısı, 6 Gün Bunaltacak!

03 Ağustos 2017 Perşembe 17:41

Meteoroloji uzmanlarından İstanbullulara bir uyarı daha geldi. İstanbul’da hafta sonu aşırı nem görüleceği ve bunun 6 gün boyunca devam edeceği belirtildi. 

Uzmanlar, uyarılarında kadınların gön çektirmemesini ve evin içinde kurutulmaya çalışılan çamaşırların kurumayacağını da söyledi. 

6 GÜN BOYUNCA BUNALTACAK
İstanbul’da geçtiğimiz hafta etkili olan yağmur ve fırtına zor anlar yaşanmasına neden olmuştu. Meteoroloji bu defa da İstanbul için nem ve aşırı sıcaklık uyarısı yaptı. NTV canlı yayınında konuşan meteoroloji uzmanı, İstanbul’da 6 gün boyunca aşırı sıcak ve nemin etkili olacağını, vatandaşların bunalacağını söyledi. 

GECELERİ RAHAT UYUYAMAYACAĞIZ 
Vatandaşlara uyarılarda bulunan Meteoroloji uzmanı, nemin yüksek olmasından dolayı aşırı terlemelerin olacağını ve geceleri rahat uyumanın mümkün olmayacağını söyledi. Aşırı nem nedeniyle insanların daha sinirli ve daha stresli olabileceğine de dikkat çeken meteoroloji uzmanı, ”olduğumuz yerde terleyeceğiz, yapış yapış olacağız” ifadelerini kullandı. 

KADINLAR FÖN ÇEKTİRMESİN
Sivrisineklerin de sıcak ve nemde daha çok ortaya çıkacağını söyleyen meteoroloji uzmanı, kadınlara da boşuna fön çektirmemelerini saçlarının yüksek nemden dolayı hemen bozulacağını söyledi. Evin içerisinde çamaşır kurutmanın da mümkün olmayacağını söyleyen uzman, 6 gün boyunca bu durumun devam edeceğini söyledi.