23 Mart 2018
  • İstanbul8°C
  • Ankara9°C

KAR, İSTANBUL'A NE ZAMAN GELİYOR! METEOROLOJİ AÇIKLADI…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son hava durumu tahminine göre...

Kar, İstanbul'a Ne Zaman Geliyor! Meteoroloji Açıkladı…

04 Aralık 2017 Pazartesi 00:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son hava durumu tahminine göre Aralık ayının ilk haftasında İstanbul'da karla karışık yağmur ve zaman zamanda kar yağışı bekleniyor. 
    

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son meteorolojik değerlendirmelerde Marmara Bölgesi ile İstanbul'da, yağışlı havanın etkili olacağı belirtilirken yağışların etkisiyle beraber hava sıcaklıkları da batı bölgesinden başlayarak hissedilir derecede düşecek. 
    

Güneşli bir hafta sonu geçiren İstanbul'da hafta başından itibaren etkili olmaya başlayacak yağışlarla birlikte sıcaklığın hissedilir derecede azalmasıyla 06 Aralık Çarşamba günü İstanbul'da karla karışık yağmur ve zaman zamanda kar yağışı bekleniyor. 

Meteoroloji haritası incelendiği zaman dikkat çeken diğer bir husus ise İstanbul'da karla karışık yağmur ve zaman zamanda kar yağışının beklendiği 06 Aralık Çarşamba günü sıcaklığın 7 ila 10 dereceye kadar düşecek olması. 

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda ise İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin 06 Aralık Çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar yağışına karşı dikkatli olmaları istendi.