23 Mart 2018
  • İstanbul7°C
  • Ankara11°C

İSTANBUL HALKININ MERAKLA BEKLEDİĞİ KAR, 15 OCAK'TA SİBİRYA'DAN GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul halkının merakla beklediği kar yağışı önümüzdeki hafta başında Sibirya'dan geliyor.

İstanbul Halkının Merakla Beklediği Kar, 15 Ocak'ta Sibirya'dan Geliyor!

09 Ocak 2018 Salı 01:40

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul halkının merakla beklediği kar yağışı önümüzdeki hafta başında Sibirya'dan geliyor. Mevsim normallerinin üstünde sıcaklıkta geçen Aralık ayından sonra son yılların en ılıman Ocak ayı yaşanıyor. Vatandaşlar ise merakla kar yağışını beklemeye başladı. Hafta sonuna doğru sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağını açıklayan meteoroloji, yeni haftaya ise karla başlanacağı müjdesini verdi. Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgasının bütün Türkiye'de etkili olması bekleniyor. 

Perşembe günü yurda girdikten sonra sıcaklığı hızla düşürecek olan soğuk ve yağışlı hava dalgası, önce yağmur şeklinde etkili olduktan sonra Pazar günü karla karışık yağmur şeklinde yurtta etkisini gösterecek. Pazartesi günü ise kar yağışına dönüşecek olan soğuk ve yağışlı hava, yurdun büyük kısmını beyaz örtüye bürüyecek.

Kar yağışının en fazla Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da etkili olması bekleniyor. Ayrıca İç Anadolu Bölgesinin yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili olacak.