20 Mayıs 2018
  • İstanbul24°C
  • Ankara24°C

TÜM MEMURLAR SÖZLEŞMELİ Mİ OLACAK? BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AÇIKLADI!

Katıldığı bir canlı yayında memurlukla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım..

Tüm Memurlar Sözleşmeli mi Olacak? Başbakan Binali Yıldırım Açıkladı!

28 Nisan 2018 Cumartesi 11:01

Katıldığı bir canlı yayında memurlukla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Ben, kamuda görev yapan memurların sözleşmeli çalıştırılması taraftarıyım. Sözleşmeli olarak görev yapmanın iş güvencesi açısından sanıldığı gibi olumsuzlukları yoktur." ifadelerine yer verdi. 
    

Canlı yayında kendisine yöneltilen 'Sözleşmeli öğretmene kadro verilecek mi? Kamuda görev yapan sözleşmeli personel kadro beklentisi içerisinde. Bu süreçte kadro ile ilgili bir vaadiniz var mı?' sorusuna Başbakan Binali Yıldırım, "Popülizmi hiç sevmem. Gönlümde yatan kamuda görev yapan herkesin sözleşmeli çalışmasıdır. Sözleşmeli olarak görev yapmanın iş güvencesi açısından bir olumsuzluğu yoktur. 20 bini aşkın öğretmeni göreve başlatırken dedik ki beş yıl boyunca şurada görev yapacaksınız. Ama onlar, bir takım mazeretler uydurarak filanca ile gitme talebinde bulundular. Bu ise mevcut planlamada bozulmaya yol açıyor. Sözleşmeli görev yapmak ise verimliliği artırıyor. Bölgeler arasındaki ihtiyaçlar gittikçe arttığından dolayı ihtiyaç neredeyse oraya öğretmen alımı yapılıyor. Kamuda görev yapanların tanımı tek olmalı. Bu ise kanunla düzenlenmeli." şeklinde konuştu. 
    

Başbakan Binali Yıldırım, gazeteci Erdoğan Aktaş tarafından sorulan 'Reformlardan biri bu mu?' sorusunu ise 'Evet' diye yanıtladı.